Petek Asma Tavan Sistemleri

petek-tavan-kuruogluPetek tavan sistemi, tavan üstü tesisata kesintisiz ve dekoratif bir maske oluşturmanın yanısıra gerektiğinde kolaylıkla erişim imkanı sağlama özellikleri sayesinde, asma tavan çözümleri arasında hem fonksiyonel hem de şık bir alternatif oluşturmaktadır.

Sistem, petek görüntüsü oluşturacak biçimde içiçe geçirilmiş, 10 mm genişliğinde ve 40 mm yüksekliğinde,  U   biçimli      aluminyum profillerden    oluşmaktadır.    Gerek   taşıyıcı sistemin (ana ve çarpraz taşıyıcılar), gerekse petek şeklinde monte edilmiş profillerin aynı oluşu, gizli taşıyıcı sistem etkisi yaratmanın yanısıra ekonomik bir asma tavan çözümü sunmaktadır.Profilin U kolları üzerinde bulunan 2,6 mm genişliğindeki dudaklar, eğilmelere karşı daha katı bir yapı oluşturmaktadır.

Hücre ebatları (mm): 75 x 75 , 100 x 100, 100 x 150, 150 x 150  Standart petek ebatları (mm):600 x 600,  600 x 1200

AVANTAJLARI:

Gerek yangına karşı dayanıklılık (malzeme DIN 4102 standardına göre A sınıfındadır) gerekse iç hava kalitesi bakımlarından en yüksek performansı sunan asma tavan çözümüdür.

Mazgal biçimli tasarımı sayesinde ortamdaki is, duman yahut kirli havanın kolayca ortam dışına atılmasını mümkün kılar.

Taşıyıcı sistem ile panelleri oluşturan profillerin aynı oluşu nedeniyle birleşme noktaları ve taşıyıcı sistemin kendisi gizlenmiş durumdadır. Böylece kesintisiz, devamlılık arzeden bir tavan görüntüsü elde edilir.

Tesisata sorunsuz erişim sağladığından, rutin veya sık bakım gerektiren tesisatın varolduğu hallerde en akılcı tercihtir.

Sistemin peteksi biçimi, iç mekan tasarımcılarına, günışığını ya da sistem içine yerleştirilmiş aydınlatmadan yayılacak ışığı kullanarak hoş ışık oyunları yaratma imkanı sunar.

PETEK TAVAN BROŞÜR

Kuruoğlu Yapı Tasarım İstanbul Ataşehir Asma Tavan – Armut.com